Kurumsal

47 yıllık eğitim tecrübesi ve ülkemizin ilk özel okulları olma bilinç ve sorumluluğuyla Yakın Doğu olarak okul öncesinden 12.sınıfa kadar bizlere emanet edilen her öğrencimizi en iyi eğitimle donatmak, eleştirel bakış açısı kazandırmak, sorgulayan, araştıran, özgüveni ve toplum bilinci yüksek, sosyal farkındalığı gelişmiş ve kendine özgü kişisel beceri ve yaratıcılıklarının öne çıkarıldığı bireyler olarak yetiştirmekteyiz. Ülke eğitimine yön veren yenilikçi eğitim modeli, teknolojik alt yapısı ve güçlü eğitim kadrosu ile geleceğin nesillerini yetiştiriyoruz. Öğrencilerimizin tümünün gerek akademik gerekse sosyal gelişimlerini üst düzeye taşımak ve bu kazanımlarla onları inanılmaz hızla değişen çağımızın gereksinimlerine donanımlı kılmak en temel ilkelerimizdendir. Hızla değişen toplumda onları öğrenmeye özendirip, potansiyellerinin tamamını kullanabilmeleri, bağımsız ve yaşam boyu öğrenciler olmaları adına teşvik etmekteyiz.

Köklü kurum kültürümüz, bilime olan inancımız ve Yakın Doğu Üniversitemizden ve Girne Üniversitemizden aldığımız destek ile öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize sürdürülebilir nitelikli eğitim ortamı sunuyoruz. Kültürel ve sosyal sorumluluğu geliştiren yapıda bir okul programına sahip olarak sportif, sanatsal, akademik ve sosyal hayatın içinde ne varsa her şeyi eğitim-öğretim programı içerisine dâhil ettik. Bilgiyi doğru kullanmanın yanı sıra yeni bilgiler üreterek yaşadığı topluma faydalı bireyler olarak çok yönlü nesiller yetiştirmeyi sürdürmekteyiz.

Yakın Doğu Koleji, işinin uzmanı eğitim komitesi üyelerinin çalışmalarıyla kendi eğitim modellerini oluşturan, öğrenci ve çalışanlarına içinde bulunduğumuz yüzyılın standartlarında bir öğrenme ortamı sunarak, Kıbrıs’ta ve dünyada ilham veren örnek bir eğitim kurumu olma vizyonuyla yola çıktı.

Donanımlı eğitim-öğretim ortamı, yeşil alanları, spor alanları, teknolojik altyapısı, laboratuvarları ve üniversite ile aynı kampüste bulunmasının sağladığı avantajlı fiziki donanımıyla öğrenci ve öğretmenlerine ayrıcalıklı bir dünya sunmaktadır.

Tam gün eğitim veren okulumuzda hedefimiz ana dil Türkçe’ye hakim, sağlam bir İngilizce alt yapısı ile donatılmış, üçüncü dil olarak da Fransızca veya Almanca'da kendini geliştiren ve girdiği uluslararası sınavlarda başarılar elde eden öğrenciler yetiştirmek ve onları geleceğe emin adımlarla yürüyecek bireyler olarak hazırlamaktır. Öğrencilerimizin mutluluğu ön plandadır. Yakın Doğu Koleji bu mutluluğu başarı ile pekiştirmek için veli – öğrenci – öğretmen ve idare diyaloğunun esas olduğu bir yapı ile yönetilmektedir.

Ulusal program ve uluslararası programlarıyla, öğrencilerimiz, hem yurt içi hem de yurt dışı yüksek öğrenim gerekliliklerini yerine getirmeye hazır bireyler olarak yetiştirilmektedir. Öğrencilerimiz, aynı zamanda akademik, sosyal ve sportif açıdan büyük başarılara imza atabilecekleri olanakları sağlamakta, YKS ve GCE sınıflarında tüm sınavlara büyük bir özveri ile hazırlanmaktadırlar.