“Yakın Doğu Koleji Bölgeye İstihdam ve Prestij Kazandıracak”… Yakın Doğu Okul Öncesi, İlkokulu ve Koleji Yetkilileri Yeni Erenköy ile Büyükkonuk Belediye Başkanlarını Ziyaret Etti…
Eklenme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 09:09
Son Güncelleme Tarihi:22 Temmuz 2020, 11:02


Yeniboğaziçi-Gazimağusa’da 1 Eylül 2020 tarihinde eğitime başlayacak olan Yakın Doğu Okul Öncesi, Yakın Doğu İlkokulu ve Yakın Doğu Koleji yetkilileri, Yeni Erenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak ile Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu’nu ziyaret ederek yeni açılacak olan Yakın Doğu Koleji’nin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Ziyarete katılan Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Murat Tüzünkan, Yakın Doğu Koleji Ortaöğretim Eğitim Başkanı Asım İdris ve Yakın Doğu Koleji İlköğretim Eğitim Başkanı Ertan Aligüllü, Sennaroğlu ile Yeşilırmak’a, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında Yeniboğaziçinde eğitime başlayacak olan Yakın Doğu Koleji’nin bölgeye sağlayacağı avantajlar ile eğitim vizyon-misyonu hakkında bilgiler aktardı.

Doç. Dr. Tüzünkan: “Nitelikli Eğitimi Ülkemizin Her Noktasındaki Çocuğa Ulaştıracağız...”
Ziyaretlerde, Yeniboğaziçinde inşaası tamamlanma aşamasına gelen Yakın Doğu Koleji’nin eğitim faaliyetleri ile misyon ve vizyonundan bahseden Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Murat Tüzünkan, Gazimağusa bölgesi öğrencilerinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ve güven veren eğitim imkanı ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Ülkenin ilk özel okulu olma bilinci ve sorumluluğunun getirdiği 42 yıllık eğitim tecrübesi ile her bireyin iyi bir eğitimle donatılmasını misyon edindiklerini ifade eden Doç. Dr. Tüzünkan, “Teknolojik alt yapımız, tecrübeli ve dinamik eğitim kadromuzla öğrenci odaklı bir eğitim anlayışı ile öğrencilerimizin gelecek hayatlarına en iyi şekilde hazırlanmasını sağlayan ortamı sunacak olmaktan son derece gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kaliteli eğitim yanında bölgede yaratacakları istihdam ile iş imkanı yaratmış olmalarının heyecanı ve sevinci içerisinde olduklarını belirten Doç. Dr. Tüzünkan, geleceğe emin adımlarla yürüyecek nesiller yetiştirme gayelerinin devam ettirmeyi sürdüreceklerinden söz etti.

Asım İdris: “Cambridge ve Edexcel Uluslararası Programları ile Dünyayı Tanıyan, Birbirlerini Anlayabilen, Yerel Değerlerinin Farkında Olan Nesiller Yetiştireceğiz...”
Yakın Doğu Koleji Ortaöğretim Eğitim Başkanı Asım İdris de, kültürel ve sosyal sormululuğu geliştiren bir yapıda olan dünya standartlarında eğitim programıyla çağın gereksinimlerine uygun donanımlı bireyler yetiştireceklerinden bahsetti.

Yakın Doğu Koleji’nin sunacağı eğitim olanaklarından bahseden İdris, Cambridge ve Pearson Edexcel müfredatı uygulandığını, İngilizce yanında Almanca ve Fransızca’nın da ikinci yabancı dil seçeneği olarak sunulduğunu, öğrenci seviyelerine uygun olarak birebir etütler, okul takviye çalışmaları ve hızlandırılmış kurslar düzenleneceği, IGCSE ve GCE sınav hazırlıklarının yapılacağı, akıllı sınıflar ve laboratuvarlarda geleceğe kendinden emin adımlarla yürüyen öğrenciler yetiştireceklerini anlattı.

Ertan Aligüllü: “Ülkemizin Geleceğine Yatırım Yapıyoruz...”
Yakın Doğu Koleji İlköğretim Eğitim Başkanı Ertan Aligüllü de , erken çocukluk dönemi için planladıkları eğitim çalışmalarından bahsederek, yeni ders yılına yeni öğrencilerle ilk defa okula başlayacak olan çocukların yeni arkadaşları ve öğretmenleri ile karşılaşacak olmasının heyecanı içerisinde olduklarını ifade etti.

Çift dilli eğitim programının 3 yaştan itibaren uygulandığını dile getiren Aligüllü, sınıflarda bir Türk anaokulu öğretmeni bir de ana dili İngilizce olan bir anaokulu öğretmeni bulunduğunu, derslerin Türkçe ve İngilizce yürütüldüğünü, Cambridge onaylı bir müfredat uygulandığını aktardı. Akademik eğitim yanında sanat ve bilim atölyesi, Eline Snel metodu olan Mindfulness, değerler eğitimi robotik kodlama, ikinci yabancı dil Fransızca yanında sosyal ve sportif faaliyetler ile bilgi ve beceriyle donatılmış bireyler yetiştireceklerinden söz etti.

Aligüllü, “Okulumuz; yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri ve tüm çalışanları ile sıcak bir ortamda çocuklarımızı gelecek yaşamlarına hazırlayacak. Yeni eğitim-öğretim yılına yeni öğrencilerimizle Yeniboğaziçi’nde başlamanın heyecanı ve sevincini yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.


Emrah Yeşilırmak: “Bölgemizin Sosyo-Kültürel Gelişmişliği Artarak Prestij Kazanacak...”
Yakın Doğu Kolejinin bölgede açılıyor olmasının büyük bir şans olduğunu ifade eden Yeni Erenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak da, çocukların geleceği için büyük bir imkan yaratıldığını söyledi.

Yeşilırmak: “Kalkınmış ve mutlu bir toplum olmanın yolunun eğitimden geçtiğinin bilincinde olan Yakın Doğu Koleji’nin bölgeye yatırım yaparak sosyo-kültürel gelişmişliği sağlayarak bölgeye prestij kazandırması, yatırımı artırmak ve istihdamı özendirmek bakımından da örnek teşkil etmesi takdiri hakediyor. Toplumda yenilikler başlatacak ve gerçekleştirecek yaratıcı bireylerin yetişmesine katkıda bulunacak olan Yakın Doğu Koleji’nin ülkesini seven, insan haklarına saygılı, bireysel farklılıkları zenginlik kabul eden bireyler yetiştirmenin sorumluluğuyla hareket edeceğinize inancımız tamdır” dedi.

Ahmet Sennaroğlu: “Bölgemize İstihdam, Ekonomik Güç ve Prestij Kazandırılacak...”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu da, bölgeye ciddi anlamda bir canlılık kazandıracak bir proje inşa edildiğini dile getirerek, Yakın Doğu Koleji’nin eğitsel çalışmaları yanında kültürel, sanatsal, sosyal çalışmalar da gerçekleştirileceğini söyledi.

Yakın Doğu Koleji kampüsünün bölgeye bambaşka bir yaşam ve bir şekillenme getireceğini kaydeden Sennaroğlu, “Eğitim imkânları ve kalitesi açısından ülkenin sayılı okullarından biri konumunda olan Yakın Doğu Koleji’nin bölge çocuklarımızla eğitim tecrübelerini getirmiş olmalarından büyük sevinç duyuyoruz. Çocuklarımız, kaliteli eğitimle çağdaş bilgi ve teknolojilere uyum sağlayacak donanımlı bireyler olarak yetişirken, bölgemizde ekonomik büyüme, sosyal gelişme ve istihdam artışı ile güç ve prestij kazanacak” diye konuştu.