Sınav Merkezi

Yakın Doğu Koleji ’’Exams Office’’ birimi, öğrencilerine ve öğretim kadrosuna, uluslararası sınavların yürütülmesi ve değerlendirmesine ilişkin tüm konularda profesyonel anlamda destek olmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Yakın Doğu Koleji, yabancı dilde eğitimin öğrencilerinin global bir dünyaya açılması için en önemli gereksinimlerden biri olduğuna olan inancı ile, 2019-2020 akademik yılında gerekli tüm eğitimsel ve yapısal düzenlemeleri yaparak ’’ Cambridge International School ‘’ olma hakkını elde etmiştir. Bu onay ile birlikte, okul, 2007 yılından beri sürdürdüğü, uluslararası alanda prestiji çok yüksek olan Pearson Edexcel sınav merkezi olmanın yanı sıra, Cambridge International sınav merkezi olma unvanını da kazanmıştır. Bu olanaklar sayesinde, IGCSE ve GCE sınavlarının tümü okulumuz sorumluluğunda yapılmaktadır. ’’Exams Office’’, uluslararası müfredatlarda olan yenilikleri okul bünyesine kazandırmakta, bu çerçevede ilgili branş öğretmenleri gelişim ve yeniliklerden çok hızlı haberdar olmaktadır.

Uluslararası sınavlar hakkında kişisel bilgi edinmek için, sınav merkezine , nec.examoffice@nec.k12.tr mail adresinden ulaşabilirsiniz.