Sonuçların Duyurulması

Uluslararası sınav sonuçları aşağıdaki tarihlerde yayınlanır ve kamuoyuna sunulur:

  • 10 Ağustos Perşembe, 10:00 Cambridge International GCE AS ve A-Level Sonuç Günü
  • 16 Ağustos Çarçamba, 10:00 Cambridge International GCSE Sonuç Günü
  • 17 Ağustos Perşembe, 10:00 Pearson Edexcel IAL Sonuç Günü(A2/ AS Level) ve Cambridge Uluslararası IGCSE Sonuç Günü
  • 24 Ağustos Perşembe, 10:00 Pearson Pearson ILS, IGCSE ve GCSE Sonuç Günü

Önemli not: Ortak Yeterlilikler Konseyi (JCQ), sonuçların öğrencilere açıklanabileceği saati Birleşik Krallık saatiyle 6:00’dan 8:00’e değiştirmiştir. Böylece, Pearson sonuçları Kıbrıs saatiyle 10:00'da hazır olacaktır.

Sonuçlarınıza ulaşmak için:

Cambridge International Sonuçları:

Cambridge, yaz sınavlarına giren tüm adaylara CIE Direct (https://myresults.cie.org.uk)) giriş bilgilerini yayınladı ve bu sayede adaylar sonuçlarına çevrimiçi olarak erişebilir. Herhangi bir adayın giriş bilgilerinin yer aldığı e-postaya ulaşamaması durumunda, lütfen nec.examoffice@nec.k12.tr adresinden Sınavlar Merkezi ile iletişime geçiniz. Alternatif olarak, sonuçlar çıktığında, sonuç belgenizi almak için okul sekreterliğine uğrayabilirsiniz.

Pearson Edexcel Sonuçları:
Pearson Edexcel, öğrencilerin sonuçlarını görüntülemek için erişebilecekleri ResultsPlus Direct (https://www.resultsplusdirect.co.uk/students/login.html) adlı çevrimiçi bir sonuç aracına sahiptir. Herhangi bir adayın giriş bilgilerinin yer aldığı e-postaya ulaşamaması durumunda, lütfen nec.examoffice@nec.k12.tr adresinden Sınavlar Merkezi ile iletişime geçiniz. Alternatif olarak, sonuçlar çıktığında, sonuç belgenizi almak için okul sekreterliğine uğrayabilirsiniz.